90 lat Zofii Dziemieli z Pieszkowa

Do licznego grona szanownych jubilatów, którzy mają 90 lat i więcej dołączyła Zofia Dziemiela z Pieszkowa. Odwiedził ją z kwiatami, upominkami i życzeniami wójt Tadeusz Kielan. Była to okazja do wspomnień i skosztowania domowego tortu. Jak się okazało,  już trzeciego pieczonego z tej wspaniałej okazji.

Pierwszy tort był w dniu, w którym pani Zofia skończyła 90 lat, później był drugi podczas dużej rodzinnej uroczystości i teraz po raz trzeci z okazji odwiedzin wójta.

– Życzę przede wszystkim dużo zdrowia, bo ono jest najważniejsze – mówił wójt Tadeusz Kielan- Także spokoju, miłości i codziennego wsparcia, którego jak widać pani nie brakuje.

Zofia Dziemiela od 16 lat mieszka z córką Danutą i zięciem Zenonem w Pieszkowie. Z Gminą Lubin związana jest jednak prawie 70 lat, bowiem przyjechała jak wielu innych rodaków na Ziemie Odzyskane w roku 1950 z okolic Tarnowa i osiedliła się w Podgórzu koło Niemstowa. Przez kilka lat pracowała w miejscowym Przedsiębiorstwie Gospodarstwa Rolnego, później na rencie zajęła się wychowaniem dzieci Ma dwie córki i syna, doczekała się także ośmiorga wnuków i czternaściorga prawnuków. Życzymy co najmniej 100 lat w zdrowiu i szczęściu!

(SR)