90 lat Aliny Skoniecznej

Do grona jubilatów mających 90 lat dołączyła Alina Skonieczna z Pieszkowa. Z pięknymi bukietami kwiatów, prezentami i życzeniami, jubilatkę odwiedził  wójt Tadeusz Kielan, radny Robert Piekut oraz sołtys Pieszkowa Renata Jędrak.

Alina Skonieczna pochodzi z Litwy z okolic Kowna. Na Dolny Śląsk, konkretnie do Niemstowa przyjechała z ojcem jako czternastolatka,  tuż po wojnie.

– Taką sugestię podsunął tacie chrzestny, który przeglądał na różnych mapach wiele miejsc i te tereny uznał za okolice z najlepszym mikroklimatem – wspomina jubilatka.

Warto przypomnieć, że  tym okresie w niedalekim Gorzelinie było sanatorium przeciwgruźlicze.

W 1968 roku wraz z mężem przeprowadziła się do Niemstowa i zamieszkali w budynku po małej wiejskiej szkółce, w którym mieszka do dzisiaj. Mąż pracował w Gromadzkiej Radzie Narodowej a pani Alina prowadziła w Pieszkowie sklep. Ma dwie córki, czworo wnuków i dwie prawnuczki.

– Życzę pani bardzo dużo zdrowia, miłości i spokoju. 90 lat to bardzo piękny wiek – mówił wójt Tadeusz Kielan. – Niech uśmiech i dobro towarzyszą pani codziennie.

(SR)