85. urodziny Edwarda Okrasy

Mimo, że od półtora roku Edward Okrasa mieszka z żoną w Chocianowie, to na trwałe wpisał się na listę zasłużonych mieszkańców Gminy Lubin. Dlatego z okazji pięknego jubileuszu 85-lecia odwiedził go Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin oraz Franciszek Lesicki przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Lubińskiego.

Edward Okrasa był wieloletnim mieszkańcem Księginic, dokąd przyjechał w 1957 roku. Był jednym z tzw. ojców założycieli jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Księginicach. W latach 1971 -2004 prezesował jednostce. Za jego kadencji m.in. wybudowano nową remizę i kupiono samochód gaśniczy.

– Gratulujemy tego pięknego jubileuszu 85-lecia. Brakuje Pana aktywności w gminie, ale pozostało bardzo wiele dobrych wspomnień i osiągnięć, za które serdecznie dziękujemy – mówił wójt Tadeusz Kielan i Franciszek Lesicki z DIR. – Życzymy kolejnych lat w zdrowiu i trosce najbliższych.

W Chocianowie do którego Jubilat przeprowadził się półtora roku temu mieszka m.in. córka i wnuczka Edwarda Okrasy. Ma trójkę dzieci, sześcioro wnuków, 2 prawnuków i 2 praprawnuków.

– Zdrowie już nie pozwala angażować się tak mocno w życie lokalnej społeczności, ale zawsze się interesuję tym co dzieje się i w Chocianowie, i w Gminie Lubin – mówi Edward Okrasa.

Był bardzo wzruszony wizytą przedstawicieli gminy i tym, że mimo przeprowadzki pamiętają o nim. Trzeba pamiętać, bowiem Edward Okrasa wykazał się szczególną ofiarnością i odwagą w akacjach ratowniczo-gaśniczych, wyszkolił niezliczone ilości młodych strażaków, ale przede wszystkim był dla wielu pokoleń drogowskazem i wzorem do naśladowania.

(SR)