81. rocznica wybuchu II wojny światowej

Gmina Lubin uczciła kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pod mogiłą zbiorowa Żołnierzy Wojska Polskiego w Siedlcach złożono kwiaty i zapalno znicze, oddając hołd  żołnierzom, którzy 81 lat temu bronili naszego kraju przed hitlerowskim najazdem.

– Musimy pamiętać i mówić o tragicznych wydarzeniach naszej historii, by z przeszłości wyciągać wnioski na przyszłość.  Pamiętając oddajemy hołd, tym którzy wywalczyli dla nas wolną Polskę, ale i przestrzegamy kolejne pokolenia przed totalitaryzmem, który prowadzi do zniewolenia i ludzkich tragedii – mówi Bartosz Chojnacki, zastępca wójta Gminy Lubin.

Kwiaty pod mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego oprócz przedstawicieli samorządu złożył także prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Wojciech Dziwiński.