71-latek z spowodował wypadek. Miał zakaz prowadzenia i był pod wpływem alkoholu.

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 71-letniemu mieszkańcowi Gminy Lubin, który był sprawcą zdarzenia drogowego. Jak się okazało, starszy pan nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna był pod jego wpływem. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy drogą radiową otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji dwóch pojazdów. Na miejscu funkcjonariusze  ustalili, iż kierujący golfem, 71-letni mieszkaniec Gminy Lubin zjechał na pas, którym poruszał się prawidłowo jadący,  46 – letni mieszkaniec  Wałbrzycha  kierujący oplem. Kierowca golfa przyznał się do spowodowania kolizji, za co został ukarany mandatem karnym.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 71-latek nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami wydane przez Starostę Lubińskiego. Dodatkowo, czując alkohol od sprawcy zdarzenia drogowego,  policjanci poddali go badaniu na jego zawartość.  Okazało się, że mężczyzna jest po użyciu alkoholu. Przyznał się funkcjonariuszom, że wypił wcześniej 2 piwa. Właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości stracił wcześniej prawo jazdy- mówi asp. szt. Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie.

71- latek za swoje przewinienie będzie odpowiadał teraz przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Zbyt dużo tragedii odbywa się w ruchu drogowym przez pijanych kierowców oraz tych, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i zakazy sądowe. Tylko w miniony weekend funkcjonariusze lubińskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn, którzy zlekceważyli prawo i pomimo zakazu wsiedli do swoich pojazdów.

(SR)