62. Sesja Rady Gminy Lubin

Zmiana wysokości pomocy finansowej na modernizację dróg powiatowych – to jeden z punktów porządku obrad najbliższej sesji Rady Gminy Lubin, która odbędzie się 12 lipca 2018 r.

Projekt uchwały zakłada zwiększenie pomocy finansowej udzielanej Powiatowi Lubińskiemu na realizację drogowych zadań inwestycyjnych m.in. w miejscowościach Niemstów, Czerniec, Szklary Górne, Miłoradzice i Raszówka.

Powodem jest nagły i znaczący wzrost cen robót budowlanych, oferowanych przez wykonawców w przetargach ogłaszanych zarówno przez Gminę Lubin, jak i Starostwo Powiatowe.

Radni zajmą się także Regulaminem przyznawania i wypłacania niektórych składników wynagrodzenia nauczycielom, który dostosowany zostanie do nowych przepisów oświatowych, wynikających z wprowadzonej reformy.

Posiedzenie odbędzie się 12 lipca 2018 r. o godz. 15.00 w Urzędzie Gminy w Lubinie przy ul. Księcia Ludwika I nr 3.

OGŁOSZENIE

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 994 ze zmian.) zwołuję LXII sesję Rady Gminy Lubin.

Sesja odbędzie się w dniu 12 lipca 2018 r. o godz. 15:00 w budynku przy ul. Księcia Ludwika I 3 w Lubinie.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Lubińskiemu na realizację drogowych zadań inwestycyjnych na terenie Gminy Lubin /proj. nr 479/. – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  1. Uchwała uchylająca uchwałę nr LIX/415/2018 Rada Gminy Lubin z dnia 26 marca 2018 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Lubińskiemu /proj. nr 480/. – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  1. Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania i wypłacania niektórych składników wynagrodzenia oraz nagród z funduszu specjalnego a także dodatku mieszkaniowego nauczycielom poszczególnych stopni awansu zawodowego zatrudnionym w przedszkolu i szkołach prowadzonych przez Gminę Lubin /proj. nr 478/. – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
  1. Uchwała zmieniająca budżet  Gminy Lubin na rok 2018 /proj. nr 481/. – inicjatywa  Wójta Gminy Lubin.
  1. Zapytania i interpelacje radnych.
  2. Wolne wnioski.
  3. Zakończenie sesji.