60 lat razem, w zgodzie i miłości

IMG_2053– Najważniejsze, by sobie w związku nie przeszkadzać – mówi Antonina Buchta z Osieka, która wspólnie z mężem Stanisławem obchodziła 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji kwiaty i list gratulacyjny wręczył dostojnym jubilatom wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, w obecności radnych z Osieka Zofii Marcinkiewicz i Patryka Jarkowca.

Państwo Buchta poznali się Niemstowie w 1956 r. Ślub wzięli w Kościele z Miłoradzicach. Mają troje dzieci i – jak zgodnie twierdzą – w związku trzeba dawać sobie sporo swobody.

– Żony prawie nie było w domu, ciągle w delegacjach, to kiedy mieliśmy się kłócić – śmieje się pan Stanisław.

Pani Antonina mocno angażowała się w pracę zawodową, będąc nauczycielką, a potem wieloletnią dyrektorką szkoły, działała także w harcerstwie . Do dziś obecna jest niwie społecznej, działając m.in. w Związku Sybiraków.

Pan Stanisław to z kolei domator i wyjątkowo rodzinny człowiek.

– Wiedziałam, że nie ma szans byśmy mogli się stąd kiedykolwiek wyprowadzić. Stanisław ma tu kolegów, swoją rodzinę, brata i siostrę i to jest dla niego najważniejsze – mówi pani Antonina.

Serdecznie gratulujemy zacnego jubileuszu i życzymy wielu dalszych wspólnych lat w zdrowiu i miłości. Szerszy materiał na temat tej wyjątkowej pary w styczniowym wydaniu Wiadomości Gminnych .