5 milionów na remonty dróg powiatowych

Gmina Lubin przekaże Powiatowi Lubińskiemu 5 milionów złotych na remonty powiatowych dróg na naszym terenie. Rada Gminy Lubin wyraziła już zgodę na wydatkowanie tych pieniędzy  oraz dodatkowych 250 tysięcy złotych z przeznaczeniem  na budowę  chodników, które  poprawią poziom bezpieczeństwa przy drogach powiatowych.

To efekt porozumienia pomiędzy Gminą Lubin a Powiatem Lubińskim,  zgodnie z którym koszty remontów powiatowych dróg na terenie gminy w 66% pokrywa gmina, a brakujące 33% powiat. Co istotne, pieniądze będą przekazane po zrealizowaniu konkretnych inwestycji.

Trwa sporządzanie projektów remontu dróg. W Niemstowie będzie realizowany drugi etap remontu drogi powiatowej aż do bramy kościoła.  W Czerńcu natomiast pierwszy etap inwestycji to odcinek  780 metrów od drogi krajowej do wsi, prace zaplanowano tam na II i III kwartał tego roku. Podobnie jak remont ponad 700 metrowego odcinka drogi powiatowej w Szklarach Górnych, od skrzyżowania przy restauracji w kierunku Szklar Dolnych. Drugi etap remontu 500 metrowego odcinka drogi także będzie realizowany w tym roku.

W ramach współpracy z powiatem wyremontowane zostaną także odcinki dróg w Miłoradzicach i Raszówce, o czym pisaliśmy na naszych łamach w grudniu. Powiat otrzymał na ten cel  2,85 milionów złotych z rządowego programu, nasz samorząd dokłada 2 mln, brakujące  850 tys. sfinansuje powiat. W ramach tych inwestycji będzie wykonane odwodnienie dróg, przebudowa lub budowa nowych chodników, zjazdów oraz oczywiście nowe nawierzchnie.

Dodatkowo w ramach współpracy naszego samorządu z powiatem  i związanego z tym  przekazania dodatkowych 250 tysięcy złotych wyremontowane zostaną chodniki  i utwardzenia miejsc przy przystankach autobusowych. Inwestycje będą prowadzone w Owczarach, Dąbrowie Górnej, Liścu, Raszowej i Osieku.

(SR)