Po 26. piłkarskiej kolejce

Niedzielne spotkanie drużyn czołówki k B –Klasy, jak co roku, zapowiadało się bardzo emocjonująco. Naprzeciw siebie stanęły Victoria Niemstów i Unia Szklary Górne.

Walcząca o awans drużyna Unii poniosła porażkę, mimo wielu dogodnych sytuacji bramkowych, wśród których był także rzut karny. Pierwszą bramkę miała na koncie Victoria Niemstów. Zdobył ją w 13. minucie Krzysztof Leszczyński. W 18. minucie z rzutu karnego na 1:1 wyrównał Maciej Zasadnik. Zwycięską bramkę w 40. Minucie meczu zdobył Paweł Pacyna z Victorii. Druga połowa spotkania mimo licznych sytuacji bramkowych nie przyniosła zmiany rezultatu.

W przerwie spotkania odbył się turniej rzutów karnych, którego zwycięzcą został  Gracjan Staroń ze Ścinawy. Za najlepszych zawodników spotkania uznani zostali Łukasz Winiarski z Unii Szklary Górne oraz Paweł Pacyna z Victorii Niemstów.

Nagrody wręczali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski oraz radny Patryk Jarkowiec.

Iskra Księginice – Przyszłość Prusice

W sobotnie, upalne popołudnie drużyna gospodarzy wydawała się zdecydowanym faworytem w meczu z przedostatnią w tabeli drużyną z Prusic. Jednak duże braki kadrowe spowodowały, że gra piłkarzy Iskry się nie kleiła. Pierwszą bramkę zdobyli goście w 41. minucie. Gdy w 55. minucie goście strzelili gola na 2:0 wydawało się, iż tylko cud może uchronić gospodarzy przed porażką. Jeszcze raz okazało się, że ambitna gra do końca spotkania może przynieść efekty. W 73.minucie Radosław Pytlarz świetnym lobem doprowadził do stanu 1:2, a w 85. minucie Adam Kocot doprowadził do remisu.

W przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Dawid Migda z Księginic, a za najlepszego zawodnika spotkania uznano Pawła Krawczyka z Iskry Księginice.

Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczył Gminny Instruktor Sportu Jerzy Tadla.

(JT)

Wynik spotkań zespołów Gminy Lubin – 27 kolejka

Klasa Okręgowa

Iskra Księginice – Przyszłość Prusice 2:2

A-Klasa

KS Legnickie Pole – Fortuna Obora – 6:0

Mewa Kunice Unia Miłoradzice 3:3

B-Klasa

Victoria Niemstów – Unia Szklary Górne 2:1

Pauzował: Transportowiec Kłopotów, przeciwnicy Huzara Raszówka nie dojechali

 

Iskra Księginice – Przyszłość Prusice

Victoria Niemstów – Unia Szklary Górne