26. Finał WOŚP w Raszówce

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nie tylko w dużych miastach. Lubiński sztab WOŚP miał również swój punkt w świetlicy wiejskiej w Raszówce. Drużyna harcerska Aquila z druhną Małgorzatą Czają na czele stanęła na wysokości zadania. Można było zjeść pyszne ciasto, czy pograć z harcerzami w gry planszowe. Główną atrakcją popołudnia była licytacja przekazanych darów. Darczyńcami byli Gabinet Podologiczny Kasia Porębska z Legnicy oraz Salon Urody Orhidea z Raszówki, które przekazały do licytacji karnety na zabiegi kosmetyczne. Również Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan włączył się do akcji przekazując na licytację okolicznościowego Denara. Moneta została wybita z okazji 35 rocznicy zbrodni Lubińskiej i w całej Polsce jest tylko 300 takich egzemplarzy. Moneta została wylicytowana za 90 zł.

26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Z nieoficjalnych ciągle danych wynika, że udało się zgromadzić ponad 81,4 mln zł.

(red)