1920 Wojna Światów – wspólna wystawa

Do końca października można obejrzeć niezwykłą wystawę plakatów w gminnym mini- muzeum w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin. To efekt współpracy z KGHM Polska Miedź S.A., który przygotował  plakaty z komiksową kreską, zgodną z najnowszymi światowymi trendami i skierowaną do młodszego pokolenia Polaków.

Ekspozycja ma charakter edukacyjny. Nowoczesny i  awangardowy sposób przekazu ma to ułatwić. W treści przedstawieni są najważniejsi bohaterowie i prezentowane są wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawką i wojną polsko-bolszewicką. Celem wystawy jest zaciekawienie odbiorców wydarzeniami z 1920 roku i zainspirowanie ich do dalszego pogłębiania wiedzy o tym wydarzeniu.

– Gmina Lubin i Ośrodek Kultury Gminy Lubin są partnerami lokalnymi wystawy. Jest ona bardzo interesująca, dlatego zachęcam wszystkich do jej obejrzenia – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. – W ten sposób nadal możemy uczcić jubileuszu 100-lecia polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej oraz upowszechniać  informację o wadze tego zdarzenia historycznego i roli Polaków w procesie zatrzymania pochodu bolszewików na zachód w 1920 roku.

Mecenasem wystawy objętej patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest KGHM  Polska Miedź S.A. Towarzyszy jej specjalna projekcja multimedialna, którą można także obejrzeć na  stronie  www.bitwa1920.gov.pl .

Serdecznie zapraszamy! Ośrodek Kultury Gminy Lubin, ul. Księcia Ludwika I, budynek 3 – III pięto. Telefon: 76 844 82 33, 76 845 59 86. Szczegóły na okgminalubin.pl .

W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego możliwe jest zwiedzanie indywidualne, rodzinnie lub w niewielkich grupach.

(RED)