11 listopada – Gmina Lubin pamięta

Tradycją stają się wyjątkowe obchody Święta Niepodległości w Gminie Lubin. Zapraszamy do wspólnego świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, przemarsz pod Obelisk Niepodległości ale także wspólne śpiewanie podczas widowiska muzyczno – multimedialnego „Pamiętamy” – tak przebiegać będą uroczystości w Szklarach Górnych. Po raz drugi z kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła wyruszy korowód historyczny ukazujący drogi naszego kraju do niepodległości. W rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego ponownie wcieli się wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Uroczystości rocznicowe odbędą się także w Siedlcach. Eucharystia rozpocznie się o godz. 10.30, a następnie złożone zostaną kwiaty pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego.

O 14.30 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Siedlcach odbędzie się  Gminny Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lubin.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Lubin. Bądźmy razem w tym wyjątkowym dniu.

PROGRAM OBCHODÓW

11 listopada 2019 r. – SZKLARY GÓRNE

9.30  Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele rzymskokatolickim pw. św. Apostołów

Piotra i Pawła w Szklarach Górnych

10.30  Korowód historyczny i  przemarsz pod Obelisk Niepodległości

11.00   Uroczystość złożenia kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości

11.30 Wspólne śpiewanie podczas widowiska muzyczno – multimedialnego
„Pamiętamy”. Wystąpią: FURMANI, CHÓR VIA MUSICA, UCZNIOWIE SZKÓŁ GMINNYCH

11 listopada 2019 r. – SIEDLCE

10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele rzymskokatolickim pw. św. Michała Archanioła w Siedlcach

11.30 Uroczystość złożenie kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego.

14.30  Gminny Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lubin w świetlicy Szkoły Podstawowej w Siedlcach